פרויקטי תחבורה

  1. Waze

מנהלת עסקים ויזמות רחובות ו-Waze  מקיימות שיתוף פעולה ייחודי, ראשון מסוגו בארץ: קידום תוכנית עבודה משותפת להגברת השימוש בנסיעות שיתופיות באמצעות Waze Carpool.

שירות הנסיעה השיתופית של Waze מחבר בין אנשים הנוסעים במסלולים דומים ומתאם ביניהם נסיעה משותפת.

למעשה, מדובר בהצטרפות של עובדים לנהגים הנוסעים ממילא לאזור פארק ת.מ.ר (המדע) ופארק הורוביץ מאזורים שונים בארץ או בעיר, כך שהרכבים יגיעו מלאים למקום.

הצטרפות לתכנית חוסכת עמידה בפקקים של מכוניות רבות ומפחיתה את העומס בחניונים, פליטות וזיהום האוויר. כמו כן התוכנית תורמת לקידום סביבה ירוקה.

במסגרת ההרשמה לאפליקציה, כל משתמש בוחר אם הוא מעדיף להיות נהג או נוסע (אפשר כמובן להיות גם וגם), ולאחר מכן פשוט מתחילים לנסוע. הנוסעים משלמים מחיר המגלם השתתפות בהוצאות הנסיעה, הנהגים מקבלים תשלום, וכולם ביחד מסייעים להפחית את מספר המכוניות על הכביש ולפתור את בעיית הפקקים.

כיום ישנן שתי קבוצות מובילות באפליקציה של אזורי התעסוקה בעיר.

 

  1. תכנית פרויקט דרך ערך

המנהלת תומכת ומסייעת לקדם את פרויקט “דרך ערך”. דרך ערך, הוא פרויקט חדשני לשינוי הדרך בה כולנו צורכים תחבורה: מטרתו להפחית את העומסים בכבישים באמצעות שינוי הרגלי הנסיעה שלנו. לפרוייקט יגויסו בהדרגה נבחרת של 100 אלף משתתפים, אשר יבחרו להוביל את המדינה לשינוי הרגלי צריכת שירותי התחבורה ולמעשה ייצרו תרבות תחבורה חדשה. גיוס המשתתפים לפרויקט מתקיים בימים אלו ממש, כאשר כל אחד שיש בבעלותו רכב  או שהוא המשתמש העיקרי ברכב (כגון רכבי ליסינג), יהיה זכאי להשתתף בניסוי. בנוסף לתמריצים הכספיים לנהגים המתנדבים שישתתפו בפרויקט, תשולב תכנית משותפת עם המעסיקים לשימוש בנסיעות משותפות ו/או עידוד עבודה מהבית, תוך מתן הטבות עבור המשתתפים. לצורך השתתפות בפרויקט, יותקן ציוד ניטור ברכבו של כל מתנדב. כמו כן, תשולב אפליקציה לניהול הקשר עם המתנדבים.

להרשמה ופרטים נוספים, יש ליצור קשר עם הספקים שזו במכרז של נתיבי איילון:

https://fleet.pointer4u.co.il/derechErech

https://derecherech.pango.co.il/

 

  1. פיילוט נתיב לעסקים

 נתיב לעסקים הוא פרויקט לאומי של משרד התחבורה ונתיבי איילון, בשיתוף מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה, ליצירת שינוי בהרגלי
הנסיעה של עובדיכם ולהפחתת השימוש שלהם ברכב הפרטי. במסגרת הפרויקט, מיוצרים מגוון פתרונות תחבורה אלטרנטיביים עבור
העובדים בהתאמה אישית לעסק/ארגון שלכם, משדרגים את דרכי ההגעה שלהם לעבודה ולבית, חוסכים להם זמן רב בדרכים, ובכך תורמים להגברת התפוקה אך לא פחות חשוב – תורמים לירידת העומס בכבישים.

פארק ת.מ.ר (המדע) נבחר מבין עשרות אזורי תעסוקה בארץ לקדם את הפיילוט.

לכל שאלה על הפרויקט נתיב לעסקים ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר במייל alternative.riding@ayalonhw.co.il.